czwartek, 16 luty 2017 13:37

  • Facebook
  • Google Plus One
  • Tweeter
  • Wykop
Współpraca Stowarzyszenia im. Jana Karskiego z kieleckim Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”

15 lutego br. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego podpisało umowę  z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, dotyczącą współprowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci związanych z nową premierą teatru: spektaklem „Wojna, która zmieniła Rondo” w reżyserii Judyty Berłowskiej. Spektakl i warsztaty adresowane są dla dzieci od 7 roku życia i będą organizowane we współpracy z kieleckimi szkołami.

„Wojna, która zmieniła Rondo” to opowieść o sile wspólnoty, która jednoczy się wobec niespodziewanych, dramatycznych zagrożeń. Spektakl mówi o najważniejszych wartościach: o wolności, pokoju i bezpieczeństwie. Wyraża sprzeciw wobec agresji i przemocy.  

Rondo to spokojne i szczęśliwe miasteczko, w którym rozbrzmiewa śpiew kwitnących kwiatów, a mieszkańcy z uśmiechem witają nadejście kolejnego dnia...  Sielankowe życie zostaje przerwane wraz z pojawieniem się nieproszonego gościa – WOJNY, która zaprowadza w miasteczku nowe porządki, odbiera jego mieszkańcom ich codzienność i  poczucie bezpieczeństwa.

Wojna rujnuje wszystkie charakterystyczne miejsca na mapie miasta i przemocą forsuje swoje rządy, starając się odebrać mieszkańcom ich tożsamość i pielęgnowane wartości. Bohaterzy spektaklu- to  trójka przyjaciół, którzy wyruszają na trudną i niebezpieczną misję, mającą przywrócić w Rondzie słońce i muzykę. Bez nich kwiaty nie mogą przecież kwitnąć, a ludzie - normalnie żyć.  Choć twórcy spektaklu poruszają trudne i ważne problemy, robią to w sposób przystępny i adekwatny dla dzieci- poprzez metaforę, wzruszającą i mądrą opowieść. Ważnym elementem spektaklu jest zaangażowanie widzów, które pozwala im mocniej utożsamić się z promowanymi wartościami.

                Premiera spektaklu będzie miała miejsce w sobotę, 18 lutego, w Tetrze Lalki i Aktora „Kubuś”.

  

  • Facebook
  • Google Plus One
  • Tweeter
  • Wykop