Na ścianach pomieszczenia zamontowano tablice z błogosławieństwami zaczerpniętymi z Kazania na Górze, z porannych modlitw żydowskich, a także ułożonymi przez papieża Franciszka, rabinów Michaela Schudricha i Abrahama Skórkę oraz biskupa Jana Piotrowskiego. W oknie Pokoju Błogosławieństw zamontowany został witraż przedstawiający „drzewo życia”, a obok niego przygotowana została imitacja Ściany Płaczu, gdzie każdy może zostawić zapisane przez siebie błogosławieństwo. Zebrane błogosławieństwa będą co jakiś czas zawożone do Jerozolimy i umieszczane w prawdziwej Ścianie Płaczu.
Posłuchaj, co o idei Pokoju Błogosławieństw mówią Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia i rabin Abraham Skórka, przyjaciel papieża Franciszka:
Poniżej znajdują się zdjęcia błogosławieństw zamieszczonych na ścianach pokoju. Dwa z nich pochodzą z ważnych tekstów judaizmu i chrześcijaństwa, pozostałe cztery zostały napisane przez przedstawicieli tych dwóch tradycji: papieża Franciszka, jego przyjaciela -rabina Abrahama Skórkę, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha oraz biskupa Kielc, Jana Piotrowskiego.

W Jerozolimie istnieje zwyczaj, by na małych kartkach zapisywać swoją modlitwę i wkładać w szczeliny Ściany Płaczu. Podobnie można zrobić w Pokoju Błogosławieństw. Zachęcamy, by, zgodnie z ideą tego miejsca, swoją modlitwę ująć w formie błogosławieństwa. Kartki z modlitwami co jakiś czas wysyłamy do naszych przyjaciół w Jerozolimie, którzy umieszczają je w prawdziwej Ścianie Płaczu. Pierwsze kartki z Kielc zawiózł do Miasta Świetego Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.
W oknie Pokoju Błogosławieśńtw umieszczono witraż przedstawiający Drzewo Życia. O drzewie tym wspomina trzy razy Księga Rodzaju, potem pojawia się ono w psalmach i księgach mądrościowych. Jest to również motyw ważny dla mistyki - zarówno żydowskiej, jak i chrzescijańskiej. Jest symbolem życia, witalności, ale także miłości, bez której życie traci sens. Obraz ten jest bardzo wymowny w miejscu, w którym zapanował kiedyś śmierć i nienawiść.
Nad Drzewem Życia znajduje się jedno z najważniejszych biblijnych błogosławieństw. Według Księgi Liczb to sam Bóg nakazał Mojżeszowi, by błogosławili Izraelitów tymi słowami:
Słowa te stały się wzorem dla wszystkich błogosławieństw odmawianych zarówno w liturgii żydowskiej, jak i chrześcijańskiej.
Przekaż 1% Stowarzyszeniu im. Jana Karskiego!
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego jest Organizacją Pożytku Publicznego. Każdy z nas, rozliczając się z Urzędem Skarbowym, będzie mógł przeznaczyć 1 procent swojego podatku również na działalność naszego Stowarzyszenia.
Jak przekazać swój 1%?
W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego należy wpisać:
– STOWARZYSZENIE IM. JANA KARSKIEGO
– numer KRS: 0000230415.
– kwotę, którą chcesz przekazać.
Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego.
Możesz też skorzystać z programu PITax, ściągając go na swój komputer, lub rozliczając się online:
Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z
Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu PITax.pl dla OPP